Úvod > O společnosti > Historie společnosti

Historie společnosti

26.3.1993 byla společnost zapsána do obchodního rejstříku pod názvem Čechoplast s.r.o. s cílem vyrábět plastová okna a dveře pro francouzský trh.

1998ČECHOPLAST nechává registrovat své výrobky mezinárodní ochrannou známkou Elegance®, Prestige®, RoundStar®, Excellence® a Classico®.
2001ČECHOPLAST buduje vlastní kamionovou dopravu za účelem zvýšení spolehlivosti a flexibility dodávek svých výrobků.
2003Výroba oken a dveří se stěhuje do nového výrobního závodu nedaleko Slavkova u Brna, kde společnost vybudovala jednu z nejmodernějších linek na ploše cca 12 000 m2, administrativní budovu a galerii pro prezentaci svých výrobků.
2004ČECHOPLAST zahajuje výrobu v novém prostředí.
2005Společnost mění svůj název na FENSTAR s.r.o. s cílem sjednocení jména firmy a obchodního názvu produktů. Výroba se rozšiřuje o okna a dveře z hliníkových profilů.
2005FENSTAR implementuje nový ERP systém Microsoft Axapta za účelem zpřehlednění, zjednodušení a zefektivnění všech stěžejních podnikových procesů (konstrukce, výroba, sklady a účetnictví).
2006FENSTAR pořizuje testovací stroj, na kterém jsou v souladu s podmínkami CSTB prováděny zkoušky těsnosti oken.
2006FENSTAR certifikuje své výrobky francouzským akreditovaným ústavem CSTB i českou autorizovanou firmou ITC.
2006FENSTAR se poprvé a velmi úspěšně prezentuje na mezinárodním veletrhu okenní a stínící techniky Equip Baie v Paříži.
 
2008FENSTAR získává certifikaci kvality systému řízení podle norem ISO 9001.
2010FENSTAR rozšiřuje vozový park na 6 kamionů s vysokozdvižnými vozíky čímž posouvá flexibilitu a rychlost dodávek na maximální úroveň.
2011FENSTAR investuje do modernizace strojového vybavení vice jak 2,5 mil. Eur, když byly do provozu uvedeny zcela nové plně a poloautomatické linky od renomovaných výrobců Schirmer a Urban, splňující současné nejnáročnější požadavky na moderní výrobu plastových oken.
 
2012FENSTAR pronajímá obchodní prostory v Reims ve Francii kde buduje exkluzivní výstavní prostory pro prezentaci výrobků i společnosti na francouzském trhu.
 

Dnes je FenStar podnikem evropského významu a technická úroveň i kvalita výrobů značky FenStar® udávají trend pro ostatní výrobce. Jednoznačným záměrem je zůstat i nadále na kvalitativní špičce trhu, což znamená neustále pracovat nejen na vývoji nových produktů, ale i na dalším zlepšování systému výroby a služeb.

 

Kontaktujte nás

Tel. +420 544 146 111 / 843
E-mail: obchod@fenstar.com

Vyhledat nejbližší prodejnu

Najdete nás na 10-ti obchodních místech
po celé České republice.

Vyrobila