Výroba a ekologie

Výrobní hala, kde je celoročně udržována optimální teplota min. 19 °C, je stěžejním místem naší společnosti. Je rozdělena na několik sektorů, dle procesů, kterými produkt prochází. Od jednotlivých komponentů, přes jejich úpravu, kašírování, montování, testování až k výsledné expedici. Dokážeme vyrobit průměrně 350 okenních jednotek za den, a to jen díky šikovným lidem, kterým jde práce od ruky.

výroba _2

Kromě skladů materiálů jsou asi nejzajímavějšími částmi specializovaná střediska: kašírovna, ohýbárna profilů, hliníkárna, či pracoviště k výrobě atypických tvarů oken a dveří. Našim cílem je spokojený zákazník, pro kterého právě tady dokážeme vyrobit skutečně zajímavé a netradiční řešení. Máme 5 plně automatizovaných linek a všechna pracoviště jsou řízena na počítači a vzájemně propojena dopravníky. 

Při výrobě dbáme také na to, aby vše probíhalo v souladu s ochranou životního prostředí a dlouhodobě udržitelným rozvojem. Za zmínku stojí, že používáme jen lepidla bez toxických látek a zplodiny se likvidují dle platných norem. Všechny odřezky jsou kompletně recyklovány a profily jsou bez olova a jiných nebezpečných látek. Škodlivé látky byly nahrazeny zinkem a vápníkem, které nepředstavují pro lidské zdraví a životní prostředí žádnou hrozbu. PVC profily používané pro výrobu plastových oken a dveří FenStar jsou 100% recyklovatelné.

 • Ekologický štítek
  • Od roku 2013 mají výrobci otvorových výplní (oken i dveří), v souladu s doporučením ES dle platné legislativy, povinnost označit každý výrobek odpovídajícím štítkem.
  • Ekologický štítek je hodnotícím ukazatelem úrovně uvolňování nebezpečných látek do ovzduší.
  • Výrobky FenStar splňují nejvyšší, tedy nejekologičtější, třídu A+.
stitek ekologie

 

Proč okna a dveře FenStar?

bezpečnost a kvalita

Bezpečnost & Kvalita

Bezpečnost je pro nás na prvním místě. Kvalita produktů je podtržena garancí 10 let.

design a inovace

Design & Inovace

Nabízíme širokou paletu možností a kombinací pro vytvoření vhodného produktu přímo na míru.

30 let

Tradice výroby

Máme již více než 30 let zkušeností s výrobou plastových a hliníkových oken a dveří.

Máte zájem o produkty FenStar?

 • 3 vzorkovny
 • atypické prvky
 • 30 let zkušeností
 • 1849 kombinací barev